Kurs prawidłowego odżywiania dla osób trenujących fitness

Fitness to sport, który trenuje się przede wszystkim ze względu na chęć poprawy sprawności fizycznej oraz uzyskania atrakcyjnej sylwetki. Należy jednak pamiętać o tym, że realizacja tych celów wymaga także zastosowania odpowiedniej diety. Nasze szkolenie pozwala zyskać wiedzę niezbędną do tego, aby czerpać maksymalne korzyści z uprawiania fitnessu.

W trakcie szkolenia wyjaśniamy, jak treningi fitness wpływają na zapotrzebowanie człowieka na poszczególne składniki odżywcze. Zwracamy uwagę na to, jaki związek ma sposób odżywiania z efektami treningów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę na przykład z tego, że szybkie męczenie się podczas wykonywania ćwiczeń może być związane z niedoborami żywieniowymi. Podczas szkolenia przekazujemy informacje na temat prawidłowego rozpoznawania takich niedoborów oraz właściwego postępowania w razie pojawiania się niepokojących objawów. Jednocześnie wyjaśniamy, w jaki sposób można poprawić swoją kondycję, stosując dobrze zbilansowaną dietę. Wspominamy także o suplementach diety i odżywkach, które warto polecić sportowcom. Odżywki białkowo-proteinowe, kompleksy witaminowo-minerałowe oraz preparaty węglowodanowe przeciwdziałają pojawieniu się niedoborów pokarmowych i ułatwiają osiągnięcie zamierzonych rezultatów podczas treningów.

fitness-863081_1280

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas szkoleniach wszystkie osoby trenujące fitness, które pragną przekonać się, w jaki sposób dzięki właściwej diecie mogą ułatwić sobie osiągnięcie upragnionych sukcesów.