Fitness — tylko sport czy styl życia?

adult-1867743_960_720-2

Fitness dla wielu osób nie jest jedynie sportem, ale powoli staje się również stylem życia. Można także traktować go jako sposób na zarabianie pieniędzy. Łączenie sportu, pasji oraz pracy jest najzdrowszą drogą życiową, zwłaszcza dla osób, których prawdziwym hobby jest ruch i aktywny sposób spędzania czasu. 

Kiedy warto zainwestować w szkolenia fitness?

Szkolenia związane z branżą fitness są na pewno niezbędne dla osób, które chcą łączyć pracę z ludźmi oraz zdrowy styl życia. Każdy trener fitness powinien mieć ukończone kursy, zwłaszcza te związane z fizjologią człowieka oraz z fizjoterapią. Znajomość budowy ciała, umiejscowienia przyczepów mięśni jest niezbędne dla każdej osoby, która chce być profesjonalnym coachem. Podczas szkolenia nie tylko można zdobyć niezbędna wiedzę teoretyczną. Zajęcia są łączone z ruchem, dzięki czemu można poznać różne techniki prowadzenia zajęć, zaczynając od stretchingu, po ćwiczenia aerobowe czy siłowe. Prowadzący szkolenia fitness kładą duży nacisk na poznanie przez uczestników metod dobierania ćwiczeń pod każdą osobę indywidualnie.

Jakie szkolenia fitness warto odbyć?

Bardzo ważnym szkoleniem z zakresu fitnessu są zajęcia z fizjoterapii. Na nich możemy poznać praktycznie wszystkie dolegliwości związane z chorobami stawów. Pomogą nam one również dobrać bezpieczny trening na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych oraz dopasować takie ćwiczenia, które będą bezpieczne dla osób w różnym wieku. Wiedza z zakresu fizjoterapii pozwoli również na łatwą diagnostykę problemu ruchowego naszego podopiecznego, w tym na dobór idealnych i nie obciążających ćwiczeń. Z taką wiedzą znacznie łatwiej nam będzie współpracować z osobami w różnym wieku, również z tymi, które nigdy wcześniej nie miały nic wspólnego z aktywnością fizyczną.

yoga-3053488_960_720-2

Strój dla trenera fitness

Każdy trener fitness w swojej pracy zawodowej musi wykazywać wysoki profesjonalizm. Z tego powodu powinien zadbać on o posiadanie odpowiedniej odzieży sportowej. Absolutną koniecznością jest, aby była ona oddychająca, odprowadzająca wilgoć oraz szybkoschnąca.

Najlepszą opcją dla trenerów i sportowców są ubrania sportowe wykonane z połączenia poliestru oraz bawełny. Bardzo dobrym wyborem będą wysokiej jakości getry damskie fitness ze wzmacnianą częścią po wewnętrznej stronie ud. Podwójne szwy w tym miejscu sprawią, że getry znacznie dłużej zniosą wielogodzinne treningi. 

Do indywidualnych treningów możemy wybrać również bardzo lekkie bawełniane getry sportowe fitness, które idealnie dopasowują się do ciała oraz sprawiają, że nie czujemy uciskających szwów podczas wykonywania ćwiczeń.

Czemu fitness jest sposobem na życie?

Fitness może być nasza pasją z wielu powodów. Przede wszystkim łączy ruch oraz dobrą zabawę. Istnieje coraz więcej zajęć fitness, które nie polegają jedynie na powtarzaniu tych samych ruchów. W trakcie ćwiczeń np. aerobowych możemy tworzyć różnego rodzaju choreografie taneczne, np. tak jak w przypadku zajęć zumby, która idealnie łączy w sobie zajęcia taneczne oraz aerobik, a nawet ćwiczenia siłowe, o ile używamy ciężarków. Ruch może być w pewien sposób „uzależniający”. Podczas ćwiczeń wydziela się hormon szczęścia – endorfina. Czujemy się dzięki niej nie tylko bardziej radośni, ale przede wszystkim spokojniejsi. Fitness pozwala nam również poznawać nowe osoby. Zmusza również do wyjścia z domu, ponieważ większość ciekawych ćwiczeń możemy wykonywać jedynie w klubie.

Sport, jakim jest fitness, może stać się więc naszym bardzo zdrowym uzależnieniem oraz sposobem na życie, niezależnie od naszego wieku oraz kondycji fizycznej.